BEKERS VAN ANTWERPEN 12/01/2014


U15 -38kg
MATHIAS VAN TILBURG 3e plaats
U15 -50kg
KOROL PETRO 3e plaats
 
 
 
 
In Oud-Turnhout ging vandaag onze jeugd voor het eerst bij U15 (cadetten) aan de slag, als eerste-jaars cadet hun eerste fight bij “de groten”
Door omstandigheden waren er spijtig genoeg slechts 2 van onze eerste-jaars cadetten aanwezig in Oud-Turnhout (Peter & Mathias), ze deden hier voor de eerste keer mee bij “de groten”, een hele aanpassing was het wel, doch een prima voorbereiding op de eerstvolgende Provinciale Kampioenschappen binnen 14 dagen
 
-38kg (poule met 4)
 
kamp 1:
Mathias mocht beginnen (zijn eerste tegenstander had hem nog geen maand geleden geklopt bij het miniemen tornooi te Merksem, waar Mathias voor de eerste keer aan een judowedstrijd mee deed). Hij begon zeer goed, vooral zijn kumi-kata (vastnemen) was knap, hij ontnam zo zijn tegenstander alle wind uit de zeilen, een eerste maal werd deze getrakteerd op een mooie sukashi en Mathias stond yuko voor, niet lang daarna prachtige overname met o-soto-gari-gaishi …. tegenstander plat op de rug, ippon!! 
 
kamp 2:
weer begon Mathias met een zeer goede kumi-kata en domineerde zo de wedstrijd. Maar dat dit pas zijn 2e keer was op een competitie liet zich merken door even niet opletten, rol op de grond in houdgreep en daar geraak je niet meer uit, verlies dus met ippon, spijtig want hier zat meer in
 
kamp 3:
hetzelfde fenomeen als hiervoor deed Mathias de das om, gebrek aan routine, zeer gelijk opgaande wedstrijd, doch een paar “foute” verplaatsingen gaven zijn tegenstander de kans om te scoren, punt tegen
 
-50kg (tabel met 14)
 
kamp 1:
eerste ronde was Peter vrijgeloot
 
kamp 2:
nu mocht Peter aan de slag, of zeg liever aan’t kanon, zo zenuwachtig als hij was, zo hard smeet hij zijn tegenstander binnen de 3sec tegen de mat, een knal van een harai-goshi (en’t mag gezegd worden, prachtig uitgevoerd) en zijn eerste ippon bij de cadetten was binnen
 
kamp 3 (halve finale):
nu de zenuwen weg waren een prachtig begin tegen 2e jaars cadet uit Merksem (de latere winnaar), dominerende kumi-kata, tegenstander direct in de fout gedwongen met af duwen omdat hij niet onder de grip van Peter uitkwam, strafpunt voor (shido), hierop werd Peter een beetje overmoedig en wilde zelf het gevecht aangaan en liet de deur wagenwijd op voor zijn tegenstander die hier dankbaar gebruik van maakte met een drop-seio-nage, Peter rolt er mooi over, ippon voor de tegenstander, hier dus ook het gebrek aan routine dat hem parten speelt   
 
kamp 4 (voor brons):
Peter begon ook hier weer sterk, weerom heel goede kumi-kata, maar door het gebrek aan routine toch de tegenstander die op voorsprong kwam eerst een heupworp waarvoor deze geen score kreeg (waarom is mij onduidelijk, maar ‘t was eigenlijk een yuko) daarna verraste hij Peter met een beenveeg, waza-ari voor, doch Peter zou Peter niet zijn als hij zich hierin niet boos zou maken, na een zeer dominante kumi-kata en prachtige voorwaartse beweging, tegenstander volledig meegetrokken en plat op de rug onmiddellijk gevolgd door houdgreep, de scheidsrechter had het eerst niet zo begrepen, maar kende alsnog ippon toe, 3e plaats was binnen
 
 
Dus een dikke PROFICIAT voor onze 2 eerste-jaars cadetten, die het er “meer” dan behoorlijk van af brachten. Ondanks hun gebrek aan routine hielden ze zich kranig bij penibele situaties tijdens hun gevechten, de manier waarop & de inzet waarmee beiden hun medaille halen laat ons het beste verhopen voor de toekomst
 
PROFICIAT ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! foto van Luc Vlieger.

foto van Luc Vlieger.

foto van Luc Vlieger.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *